SharDon

ŠÁRKA

meno: Šárka
dátum narodenia: /-/-/2000/2001?
plemeno: kríženec jagdterriéra a má niečo v sebe aj z bullyho
farba: čierna s pálením
výška: cca 38cm
maj.:Alexandra Vargová

Šárka bola nájdená na ulici 18.2.2006 v dedine pri Seredi v strašnej zime. Mali sme ju v pláne odviesť na Slobodu Zvierat, ale moji rodičia sa nečakane rozhodli, že zostane u nás. A odvtedy je Šárka súčasťou našej rodiny. Je to výnimočná sučka, ktorá má u mňa niekoľko prvenstiev. A to: je to môj prvý bytový pes :), je to moja prvá psia slečna a je to pes, na ktorom som sa toho asi najviac naučila. Možno neznáša zver či ju skôr až príliš miluje a všetko živé okrem koní a korytnačiek sa snaží zlikvidovať, ale myslím si, že je to ten najlepší pes, akého som mohla nájsť. Je vyrovnaná, civilizovaná, inteligentná a občas prešibaná. A aj keď ma občas dokáže dostať do bodu varu, život bez nej si neviem a nechcem predstaviť. Zažili sme toho spolu veľa pekného a zlého. Patríme k sebe, jedna bez druhej nedokáže žiť.

Pred 2 rokmi mala problémy s falošnou graviditou a preto bola v októbri 2007 sterilizovaná.

V apríli roku 2008 jej bola na trnavskej klinike zistená rakovina - tumor na mliečnej žľaze, ktorý bol následne vyoperovaný. Momentálne je jej stav v norme a dúfajme, že aj zostane.

17.9.2008 - som nahmatala Šárke za pravým uškom obrovskú hrčku, spôsobenú kliešťom. Jedným jediným kliešťom za celý rok a aj ten ju nakazil a dostala Boreliózu.

21.10.2008 nám Šárku niekto priotrávil a opäť raz musela bojovať o svoj život. Čo spôsobilo problémy s pankreasom, pečeňou a obličkami. Na veterinárnej klinike Bajvet sme strávili veľa času v spoločnosti infúzii, injekcií a kopy liekov.

V týchto dňoch zatiaľ Šárka prežíva celkom pokojné obdobie bez chorôb. Ešte ju toto leto čaká čistenie zúbkov a to je všetko. Dúfam, že jej zdravie vydrží a tiež, že tu so mnou ešte dlho zostane. Myslím si, že za celý svoj život si už dosť odtrpela a je na čase, aby sa aj na ňu usmialo šťastie v podobe zdravia a spokojného aktívneho dôchodku.

15.4. - Šárka zhadzuje prvé gramy zo zásob zimného tuku :)

3.5. - vypadol nám na starobu prvý zúbok :(

2.5. - začali sme s agility

 


Picture
Takto vyzerala Šárka, keď k nám prišla :) Kočka...vtedy mohla mať 5rokov.