SharDon

Plans - alebo kde nás uvidíte tento rok?

5.12.2009 - Nitra - klubovka špicov
- rada by som so psami ešte pobehala do konca roka pár výletov

Something For Reading

ŠV špicov

Picture
5.12. - popri Nitracanis usporiadal SKCHŠPP ŠV. Posudzovala pani Lenka Frnčová z Česka, ktorá bola síce prísna, ale mne sa páčila, keďže bola jednou z mála alebo jedinou normálnou rozhodkyňou, ktorá posudzovala Donka. Don sa správal akoby prišiel z pralesa. Predtým než sme šli do kruhu ho prehmalatala a pozrela mu zuby majiteľka VČ špicindy a Donko problém nemal, ale pani Frnčovej ledva ukázal zuby, aj tie už boli dosť veľký boj a keď vstávala od Dona, ten po nej úplne vyletel a hnusne na ňu štekal. Aj tak mu však bola udelená známka V1 a titul CAC (nad moje chápanie) a ja som dostala upozornenie, že nabudúce nás môžu za takéto správanie vylúčiť z kruhu. Takže máme zasa čo naprávať, dúfam, že do najbližšej výstavy to bude lepšie, budeme na tom pracovať. Foto neskôr.

Stretnutie priateľov turistiky so psom

Picture
28.11. sa konalo Stretnutie priateľov turistiky so psom. Zúčastnilo sa cca 20 páničkov s ešte väčším počtom psov. Túra sa začala o 9:30 na Ahoji, potom sa šlo po modrej (Kamzík) k bufetu, po červenej Pod Chlmcom, po červenej Tri duby, po modrej Pekná cesta, po žltej Chlmcom, po červenej Kamzík a znova na Ahoj. Cesta bola dlhá asi 15 km a veľmi náročná. Domov som prišla o štvrtej a hneď sme padli až na Šárku, ktorá mala stále chuť pobehovať do postele. 

Nech žije BAJVET!

Neprešla dlhá doba a my sme sa opäť ocitli v čakárni veterinárnej kliniky Bajvet. Donko mal zelenú hnačku, ktorá páchla horšie než akékoľvek výkaly sveta, bol dosť malátny, mal bledé ďasná a bolesti brucha. Keďže nás mal veľmi neskúsený doktor (ešte sa s Donom nestretol), myslel si, že si Donko nechá len tak pichnúť injekciu. Ale keď jeho oči nadobudli ružové sfarbenie a jeho telo dostalo metací záchvat, usúdil a veľmi múdro, že také jednoduché ako sa to zdalo, to určite nebude :D Bola som prekvapená, keď Mr. Death odtiahol na voditku do vedľajšej ambulancie po slovách, že je pri mne na doktorov o dosť agresívnejší. Začala som sa báť. Ale nie o Dona, ale o ten krvavý masaker, ktorý bude, keď sa Don dostane von. Zatvorili sa dvere a ja som netrpezlivo čakala a skúmala cez matné sklo situáciu v ordinácii. Doktor pridržiaval Dona na boku a doktorka sa štvornošky plazila po zemi a niečo utierala. Myslela som si, že tam Don vykrvácal, ale on sa tam v skutočnosti pos...kakal. Po nejakom boji vyšiel upotený doktor a unavený Don z Ambulancie. A výsledok? Bubko mal nejaké vírusové ochorenie, o ktoré sa podelil aj so Šárkou. Takže sa pomaly z toho dostávame a dúfame, že v blízkej budúcnosti nebudemeznova na Bajvete. No koncom tohto mesiaca čakajú Donka RTG a Šárku sono, tak sa tam asi znova dopracujeme :(

Horský park

Picture
30.10. - Vyrazili sme na pár hodín do Horského parku spolu so Zuzkou, aby sme naším psím deťom ozvláštnili jesenné dni. Šárka ako jediný normálmy zástupca druhu canis familiaris, bola celú dobu na voľno a užívala si prechádzku lesom. Za to GreDon Team sa snažil rozcupovať každého psa v okolí. Takže ak máte záujem o vraždu vášho psa obráťte sa na agentúru nájomných psích vrahov Gredon agency - Death gauranteed s.r.o.
Aj keď síce poniektorým švitorilo, bola kopa srandy a omrzlín. Díky moc Zuzi za spoločnosť a Greny gratulujem k založeniu agentúry. S Donkom Vám to určite bude klapať :D

Fotky!

22.10. a 27.10. - PRAX

Picture
Vyššie moci našej školy boli opäť na pár okamihov osvietené ešte vyššími vesmírnymi silami. To zapríčinilo zvláštne správanie a činy mocnosti. S vesmírnym povolením nám bola udelená prax!!! Je to šok, keďže študujem na SOŠ odbor kynológia, kde by mala byť prax samozrejmosťou. A musím povedať, že to boli celkom vydarené praxe až na to, že som nemohla mať obidvoch psov so sebou. Celý deň sme cvičili, hrali sa a vybehávali našich psov pri Štrkovke. Dodovi to dosť pomohlo spoznal nových psov - socializácia, spravil mi niekoľko krát modela - viď foto a bol maximálne grogy :) čo zasa pomáha mne :D. Prvá várka fotiek je už na nete, na ďalšiu si budete musieť pár dní ešte počkať.

Fotky z praxe!

Fotky z 22.10.

Jesenné fotenie

Picture
Keďže B. bola u nás minulý víkend a bolo pekné počko, vytiahla som foťák a rozhodla som sa nafotiť pár jesenných psích aktov :) Pár sa ich aj podarilo a nájdete ich vo fotoalbume. Ako ukážku ponúkam pár snímkov nižšie. Najnovšie sú už fotky aj podpísané, keďže istý nemenovaný človek ich vydáva za fotografie z praxe, preto to Shardon.

Viac Fotiek Tu!


Life is like a box of chocolate. You never know what you gonna get.

Picture
16.10. - Dnešné ráno sa začalo na veterinárnej klinike Bajvet. Šárka si totiž deň pred tým zmlsla na 78% čokoláde zabalenej v obrovskej krabici aj s kopou iných vecí, ktoré boli pôvodne určené pre moju sestru študujúcu v zahraničí. Ale Šárka mala na celú vec iný názor. Takže večer, keď som prišla z doučka, som do Šárky liala slanú vodu a živočíšne uhlie. Brucho mala ako balón a vyzerala, že dosť trpý. Ráno to bolo o mnoho horšie. Mala problémy s koordináciou pohybov, vyzerala a správala sa ako nadrogovaná. Namiesto sedenia v škole som o 7 ráno sedela u veterinára vedľa žrútky s infúziou. Momentálne je Šárka  vporiadku, ale ešte zajtra ráno ideme na poslednú infúziu. Potom by už malo byť všetko v pohode.

World Dog Show 2009 alebo Jeden obrovský trapas!

Picture
Na tohtoročnú svetovku, ktorá sa konala v Bratislave budem spomínať do konca života. WDS bola príležitosť pre Slovensko a slovenskú kynológiu ukázať sa v tom najlepšom svetle. Bohužiaľ, práve v tieto dni vypli prúd a slovenská kynológia sa ocitla v tej najtemnejšej tme. Zrejme som si od tejto akcii sľubovala veľa, predstavovala som si peknú výstavu s dobrou organizáciou, kopou miesta pre psov a ich pánov, spokojných divákov, veľkolepé otvorenie výstavy. Krásna predstava. Keď som 8.10. - štvrtok prišla do incheby, mi realita hneď uštedrila poriadny úder. Po 1. Incheba je dosť preplnená len pri medzinárodke a nie ešte pri svetovke. 2. - do kruhu sme mali nastúpiť o 10 a bolo krátko pred 11 keď sme sa tam dopracovali, teda aspoň myslím :) a po 3. otváracia ceremónia bol jeden veľký trapas. Ale späť k špicom. Výstava sa mohla popýšiť aspoň najvyšším počtom prihlásených psov. Veľkých špicov bolo prihlásených 21, ak sa nemýlim a z toho bolo 6 čiernych a 15 bielych. Skupinové foto sa však nepodarilo, po skončení posudzovania sa všetci rozpŕchli. My sme šli do kruhu so 4 ročným Bennym z Osečských hájů. Do kruhu som nastupovala s obrovskými obavami, čo sa podpísalo aj na Bubkovom správaní. Bola som nervózna celá som sa klepala a keď rozhodca prehmatal Donkovi gulky, začala tá najhoršia časť. Rakušák ho nemohol ani prehmatať, lebo naň Don štekal a zuby pozeral z 2 metrovej vzdialenosti. Zostala som prekvapená, že nás nevyrazil rovno z kruhu. Pohyb bol tá lepšia časť strávená v ringu :) Nakoniec sme si odniesli za 80 euro červenú stužku - VD, možno keby sa Don správal lepšie mal by aj V2, no čo už.
Ale teraz tá lepšia správa. keďže je Donko chovný, ale ešte nie je prepísaný, sme sa rozprávali spolu s pani Jiřinou Budínskou, ktorá vlastní CHS Kyjská zahrada. Už dávnejšie som si vravela, že ak špica, tak od nej. Je to veľmi sympatická pani a jej psy sú strašne krásne. A práve p. Budínskej sa Donko veľmi páčil, takže niekedy v budúcosti bude zrejme kryť niektorú dámu z jej odchovu :) Navrhla mi aj šteniatko po Donovi, ale byt mi nedovoľuje mať 3 psov. Tak dúfam, že sa mi podarí zskať aspoň jeho vnučku :) ale to je ešte veľmi ďaleko. Cessy a Ambru nájdete aj na fotkách z výstavy.
Čo sa týka svetovky jedným veľkým plus boli stánky. Taký výber nie je ani v Zoodome, od vodítok až po koberce so psími motívmi. Takže sme samozrejme spáchali menšie nákupy. Šárka dostala srdiečkový obojok, objednala som jej oblečok na mieru, obidvaja dostali nové vodítka, Donko hračky, ktoré už teraz nepískajú, prasačie uši. Pre Donka som zakúpila špeciálnu kokardu s nápisom: My dog bites bad judges. :) no nebol od toho ďaleko.
Na otváraciu  ceremóniu výstavy som sa tešila najviac, ale tanec trápnych mažoretiek ma úplne znechutil a taktiež pochod s vlajkami štátov, ktorých vystavovatelia sa zúčastnili na výstave. Neboli by sme Slovensko, keby sa nezabudlo na Rusko. Takže si asi viete predstaviť, čo za trapas to bol.
V prípade, že ste zavítali na WDS v piatok a cez víkend, tak ste určite postrehli jednu super vec. Nevideli ste do kruhov :)
Ak je každá svetovka takáto, radšej už na žiadnu nejdem ;)

Na fotke Cessy pod Bošovskou tvrzí, Ambra Kyjská zahrada a Donko.

Mega poďakovanie patrí Bajke, ktorá celú dobu so mnou tvrdla pri kruhu a Zuzke, ktorá mi vždy ochotne cvakne lístok v MHD.

Viac foto TU!

Výlet Dubník

Picture
26.9. som zobrala náš Shardon team na výlet k lesu Dubník. Počasie nám vyšlo, psi sa vybláznili a ja som nafotila pár psích aktov ;) fotečky nájdete tam, kde vždy a to vo fotoalbume nášho webu.

Donko oslávil 2 narodeniny!!!

Picture
Dňa 24.9. oslávil Donko svoje 2 narodeniny!!! Prajeme mu hlavne veľa zdravia, šťastia, vždy plné bruško, kopu háraviek, pískacích hračiek a všetko čo obohatí jeho život!!! A nech sa doba, keď sme spolu nikdy neskončí...To všetko a ešte viac Ti praje Tvoja svorka!!!

Ďalšie výročie sme mali 11.9.!!! Apple je súčasťou našej svorky 1 rok!!!

Breznianska labka 2009

Picture
Pred 2 mesiacmi, keď mi začala v hlave vŕtať myšlienka účasti na Breznianskej labke, som ani v tom najväčšom fantasy sne netušila, že sa z tejto výstavičky vrátime ovešaní víťazstvami.
2 dlhé mesiace som čakala a pripravovala psov na labku. Týždeň pred labkou som sa začala cítiť neisto, lebo som vedela, že psy nie sú také pripravené ako mali byť. V piatok večer som už nemohla spať a rozmýšľala som, že vycúvam. Lenže vrazila som do tohto "projektu" veľa peňazí a tak som sa musela uspokojiť s myšlienkou, že sa strápnim. Po 4 hodinách spánku zazvonil budík v neobvyklom čase sobotňajšieho rána. Do krvi sa mi dostal adrenalín (nebola som pobalená, moji psy neboli pripravené a bola som nevyspatá). Po naložení vecí do auta, sme vyzdvihli Zuzku a Greny a frčali sme na hlavnú vlakovú stanicu. Z kupé sme vyhnali ľudí, usadili sme sa a ponorili sa do nudy, ktorá nás obklopovala celú cestu. Sem-tam sme to už nevydržali a dostali sme strašné záchvaty smiechu, takže si ľudia museli myslieť....Oddych sme si dali až na turistickej ubytovni v Brezne. Ubytko bolo celkom fajn s telkou a chladničkou a keďže naše žalúdky začali pociťovať návaly hladu, tak sme šli do tesca a večer sme sa prežierali :) pri Brigit Jones. Prišla nedeľa. Brezno bolo celé zahalené v megahmle. Hlásili upršané počasie, no našťastie to nevyšlo a po rannej hmle nebolo už ani stopy. Dorazili sme na bývalé futbalové ihrisko. odkiaľ sa do diaľky šíril štekot psov. Prebehla kontrola preukazov, našli sme si nejaký flek a ešte sme sa boli pozrieť do stánkov. Šárke som tam kúpila krásny oranžovo-zelený svetrík s kapuckou, tak vyzerá ako mala raperka :) a hnedé vystavovadlo (zabudla som ho totiž doma:). Po uvítacích ceremóniach sa dalo všetko do pohybu a v 3 kruhoch pre fenky, psov a krížence to začalo konečne žiť. Greny išla ako prvá v triede feniek malých plemien a po supernom predvedení si vybojovala 3. miesto a získala bronzovú medailu. keďže sa časy Donkovho a Šárkinho kruhu prelínali, poprosila som Zuzku, aby mi predviedla Donka. Nakoniec som mala čas, ale kto to mal vedieť a tak si Bubko vybehal 3. miesto medzi psíkmi po boku Zuzky (díky). Medzitým v kruhu feniek posudzovala rozhodkyňa Ejmynku a udelila jej 2.miesto. Z 1. miesta sa tešila bulteriérka. Ja som ešte so Šárkou čakala pri kruhu, kým rozhodca posudzoval psíkov-krížencov. Čierny kríženec bullíka a asi shar-peia vyhral 1.miesto a titul najkrajšieho psa. V tiede sučiek boli iba 4 zástupkyne: Šárka, Corra -čierno pálený kríženec bradáča, Tara - biela x špica a ešte 8 ročná krátkonohá sučka. Hneď ako sme prišli do kruhu som dala Šárenku do postoju, podarilo sa jej podávať labky a robiť poklony, ale nejako sme to zvládli. Rozhodca dal znamenie na pohyb kruhu. Šárka cupkala ako najatá, po hromadnom "postoji" si rozhodca volal každého psa na individuálne posúdenie ako na normálnej výstave v postoji a v pohybe. Po predvedení klusu v kruhu a figúre tam - späť, si rozhodca prehmatal Šárku, pozrel jej zuby a začal diktovať posudok: 9 ročná sučka v dobrej kondícii, krásna srsť a pohyb, veľmi dobre predvedená :)...no nenepoteší to ??? Po prehliadke všetkých psov sa pán Žampach postavil do stredu kruhu a začal vyberať poradie. " Táto sučka je už staršia dáma, ktorá chce mať už svoj pokoj, je síce veľmi pekná, ale udeľujem jej 4 miesto." Zostala som sklamaná, ale keď podal ruku vedľajšej sučke, bol to šok. " 1. miesto získava 9 ročná sučka vo veľmi dobrej kondícii, sučka je poslušná, krásna srsť, dobre predvedená." Môj mozog dostal strašne veľký skrat. Moja malá Šárka vyhrala 1.miesto a porazila svoje mladé súperky!!!! A čo bolo na tom ešte lepšie, prebojovali sme sa do záverečného kruhu o najkrajšieho kríženca výstavy, kde Šárka porazila mladého krásneho psíka!!!! nasledovalo kolo o najkrajšieho psa výstavy a my sme tam boli tiež!!!! Vyhrala síce pudlíčka, ale aj tak som mala strašnú radosť. Gratulujem malej princeznej! S Donkom nás po kráse čakal dogdancing...na radu sme šli nečakane...ako rekvizitu sme mali dážnik. Bol daný signál na pustenie hudby, ale ja som v tom momente sústredila svoju pozornosť iba na Buba, ktorému sa vôbec nechcelo. Nejako sa mi ho podarilo rozbehnúť. Slalom nám vyšiel aj chôdza na zadných, ktorá spôsobila potlesk (netuším prečo), potom obiehanie dážnika (ďalší potlesk), výskok do náruče (potlesk), skok na chrbát (potlesk, podotýkam mala som bedráče) a nastal pocit, že už máme odtancované, lenže hudba nekončila, tak prišla rýchla improvizácia a koniec. 6 dvojíc súťažilo v DD. Mňa osobne najviac zaujala choreografia westíka a jeho trik vyzliekanie ponožiek. Právom získal prvé miesto. Naša popletená choregrofia sa vyšplhla na 2. miesto a tretie miesto obsadil ďalší westík. Taká pikoška: po tanci som Donovi dala žuvaciu kosť a nechytila som si ho. takže keď som chcela odísť, Don so mnou nešiel,šla som si poň, ale on si myslel, že mu kostičku chcem zobrať a vždy keď som bola už pri ňom, on utiekol. Pobavili sme divákov a za odchytenie sme dostali ďalší krásny potlesk :) Domov sme si odnášali 3 medaile a jeden pohár, 2 sudy na krmivo (jedného sme sa zbavili :) a kopu vecí a granúl. Breznianska Labka bola úžasná akcia a teším sa nasledujúci ročník!

Koliba - posledný prázdninový výlet

Picture
25.8. - V zložení Zuzka a Jackie + Shardon parta sme vyrazili na posledný výlet letných prázdnin. Na Kolibu sme sa trepali smerom od Figara a  mali sme menšie problémy vyšliapať ťažký terén a to hlavne ja, neviem či to bolo teplom, ale bolo mi na odkvec a nevedela som lapiť dych. Jackie sa mi snažila pomôcť (svojou 2 schyzofrenickou stránkou vraha :) neustálym šťuchaním, aby som sa zrejme lepšie kotúľala dolu lesom. Čo bolo však dôležité, nebol môj zdravotný stav, dokonca ani pohyb sedemdesiatnika, ale to, že sa psy vybehali, zabavili a zažili spolu krásny deň.

Liptovský Trnovec

Picture
Príchod 8.8.
Cesta sa začala v sobotu ráno po siedmej. Pred nami bolo vyše 300 km asfaltu, čo znamenalo asi 4 hodiny v aute. Naše mikroauto bolo totálne nacpaté a musím povedať, že ma nikeedy prekvapuje, čo všetko sa doň zmestí. Vzadu somsedela ja, Šárka a Don. A aj keď bola väačšina sedadiel prázdna, Šárka na mne stále ležala, pričom sa tvárila ako sardinka v konzerve :) Po dlhom a hlavne nudnom čase v Micre som konečne uvidela Liptovskú Maru a neskôr aj dlhoočakávanú tabuľu s nápisom Liptovský Trnovec. Don sa tešil, že je mimo auta, Šára zňuchávala a snažila sa získať informácie o mieste. Po vyložení vecí z auta, označkovaní si nového teritória, sme vyrazili na malú prechádzku po okolí a tím pre nás sobota skončila.

Nedeľa
Kvačany ležia neďaleko LT, sú známe najmä svojími turistickými trasami, ktoré sme sa opäť rozhodli zdolať. Červená značka s názvom Kvačianska dolina nás sprevádzala 13 km 5 hodín po ťažkom teréne. Začiatok túry, ako som už spomínala bola dedina Kvačany, pokračovala k Oblazom, kde sme mali pauzu, nasledovala dedina Borovec a potom niekoľko kilometrov po asfaltke. Naďabili sme aj na stádo oviec, ktoré pod vedením baču a jeho pastierskeho psa - nemeckého špica, ale trošku nažltlého, ale aj tak krásneho, prekonávalo všetky prekážky až ku pasienkom. Ďalšou zastávkou bola dedina Huty, kde nás obťažoval prerastený koker. Po schladení rozhorúčených labiek v horskom potoku, sme pochodovali znova ku Kvačanom - začiatlu i koncu túry.

Pondelok
Po nedelňajšej ťažkej túre padlo rozhodnutie, že sa pôjdedo Žiarskej doliny. Išlo sa po asfaltovom chodníku, nie veľmi príjemnom pre nohy a psie labky, z 2,40 hodinovej túry bola 4 hodinovka. :) Nikam sme sa neponáhľali a pomaličky sme prechádzali lesom k Žiarskej chate, ktorá túto zimu utrpela po návšteve lavíny obrovské škody. No i tak bolo super a príroda aj keď je zdevastovaná, mala stále svoje čaro.

Utorok
Keďže začalo v Trnovci liať, zvyšok výpravy sa vydal do poľského Krakowa. 4 - nožci ešte nemajú pas, pretože sme sa nikam do zahraničia nechystali a tak sme prišli o výlet :(

Streda
Svorad bol tuším najťažšou túrou celej dovolenky. Túra bola skvelá, ale jej začiatok bol po psychickej (pre mňa), ale najmä pre psov. Prechádzali sme drevennými chodníčkami so super kluzkým povrchom, potom boli na rade skaly, mostík a zasa skaly, ktoré sa však dali zdolať iba tak, že sa človek pridŕžal reťaze a cupkal po špičkách. takže som psov prenášala z kameňa na kameň, aby sa nezranili. po prekonaní najhoršieho úseku trasy sme sa vyšplhali na Svorad.

Piatok
V štvrtok lialo ako besné anič sa nekonalo, ale v piatok sa to vynahradilo potulkami po trnovci a jeho okolí.

Do Trnovca som sa strašne tešila. Bola to prvá dovolenka, na ktorú šli obaja moji psíkovia :) škoda, že je to už za nami, teším na nabudúci rok, dúfam, že sa nám podarí ísť k moru. fotky

Stretnutie psov akýchkoľvek plemien Železná studienka

Picture
Na dogfóre v sekcii stretávky sa objavila nová kolónka s názvom Stretnutie psov akýchkoľvek plemien. Stretávka sa mala konať 1.8. na Želke a tak sme teda trochu pozmenili víkendové plány a rozhodli sa ísť na stretnutie hafanov. O účasti na tomto stretku vypisovalo veľa ľudí, ale na Želku dorazili iba 5 psíčkari a 8 psi. Proste samé známe tváre :) ako border teriér Grenka vo svojom novom outfite, parsonka Jackie so svojím syndrómom RR (podľa jej paničky Russelovský Rapel), Pudlica Ejmy a Číňanka Ejly alias Tina Turner, kríženka Fly (ktorá však lietať nevedela), pražská krysička Ťapka a nakoniec Šárka a Dončo. Stretli sme sa na Partizánskej lúke o 11:00 a potom sme spolu šli prekonávať túry. Predtím sme stretli ešte jedného blbca, ktorý nám pindal, že psy nie sú na vodítkach, pindal na adresu špicov a tak podobne. Proste totálny trapko nepsíčkar. Po krásnej výmene názorov sme pokračovali po cyklistickej trase, neskôr sme išli bez značky niekam a nakoniec sme sa napojili na cyklistický chodníček a vrátili sme sa na partizánsku lúku asi okolo tretej. Tam sme si na kopci dali oddych, pokračovali v kecaní a tlačili do seba hodgogy. Nakoniec sme pár minút pred  štvrtou odtial odišli, podotýkam, že sme stretli opäť trapka nepsíčkara a šli domov. Bol to super výlet a určite si to baby musíme zopakovať. Samozrejme som veľa fotila takže veľké množstvo fotiek nájdete tu!

The World of Healthy Smile

29.7. - Dnes nás osud znova zaviedol do ambulancie, Dona osvietila nejaká vyššia moc a vrčal minimálne (určite to bolo aj tím, že nás mal iný doktor) a na stole sa zdržal veľmi krátko a nerobil žiadny zbytočný cirkus. Už mu je konečne lepšie a v jeho hlase môžu opäť všetci začuť jeho vysoké tóny "vďaka Bohu". Ako druhá šla Šárka...najprv sa vážila...jej hmotnosť sa stále udržuje na 12,2kg a vôbec neklesá :(....a potom dostal ľahšiu anestéziu (pre srdciarov) a behom 5 minút zaspinkala...bolo to hrozné,vyzerala ako keby ani nežila, ale po 1,5 hodinke mi zavolali z Bajvetu, že si po ňu môžem prísť...Tak je už doma a spinká, pretože je stále trošku malátna...Čo sa týka zúbkov môže ísť do reklamy na zubnú pastu Colgate - The world of healthy smile :)

Zdravíčko

Tak ako som písala v predchádzajúcom článku sme išli s Donkom 27.7 na BajVet. Don spolupracoval ako vždy, čo znamená zružovenie jeho očných bielok, zvesený chvost, ťahanie sa k dverám a vrčanie na doktorov. Ale aj tak šlo všetko v celku hladko. Zatiaľ čo ja som rozprávala veterinárovi o jeho zdravotnom stave, môj Taťka sa snažil upokojniť Donča, ale potom s tím radšej prestal, keď mu Dubo pohrozil zavrčaním. Takto sa môj malý biely princ správa vždy, tím myslím, že keď sa dostane do situácie preň nepríjemnej jediný človek, čo sa ho môže dotknúť som ja. Pretože on dôveruje mne a ja jemu. Možno sa ľuďom často zdá, že by potreboval pevnejšiu ruku, nie je to tak lebo Bobík je veľmi citlivý pes a to na všetko a nemôžem s ním zaobchádzať ako napr. s teriérom. Takže som mu musela obviazať papuľku gázou, pretože si vie dávať dole náhubok aj keď je úplne stiahnutý, pretože to množstvo srsti tam vždy zanechá nejakú rezervu a stačí aby sa iba striasla inak a znova mu náhubok sedí inak. Po vyložení na stôl a hlasnom vrčaní vždy keď sa ho veterinár dotkol, prišiel čas na antibiotiká v podobe injekcie a Don mal už najhoršie za sebou a zostala šiel hneď dole. A verdikt vetáka bol, že Don má poriadne vydratý krk od toho štekania :) a tá hrčka je väzivová, ale akonáhle sa zmení, znova sa ide k veterinárovi...pretože vždy to môže byť aj niečo iné.
Čo sa týka Šárenky, rovnako ako Don navštívi ambulanciu v stredu, keďže je objednaná na čistenie zúbkov a Don ide na ďalšiu injekciu :(

A sme Doma!!!

Picture
Konečne!!! po dlhej dobe sme doma!!! Tento týždeň 19.-26.7. sme trávili u Babky. Hneď prvý deň som si trénovala cik/capi, vpred a hop na nových domácich skočkách. Totiž celý týždeň som tatíčkovi pílila uši, že by som potrebovala skočky a on sa nakoniec odhodlal a spravil mi ich :). Mám aj pár záberov našej svorky v akcii na prekážkach, ale sú bohužiaľ dosť mázle, keďže som si nezobrala dobrý foták. Takže nasledujúce dni sme vždy trošku trénovali. Videjko cip capov budete môcť už čoskoro videť vo videogalérii.
Na dedinke nám bolo veľmi dobre.... po kím Don nestratil hlas, čo v jeho prípade určite nie je na škodu, ale predsa len mi chýba jeho bubienkyničiaci silný a uvrešťaný štekot pri mojom uchu. Momentálne by aj Applica vedela štekať lepšie ako on...no a problém číslo dva je tu! Nahmatala som mu nejakú hrčku na boku!!! Zajtra sa teda poberieme k doktorovi a dúfajme, že to nebude nejaký nádor, lebo ma picne...držte nám labky!!!

Koliba

Picture
17.7. - dnes sme mali spolu so Zuzkou a Greny v pláne kúpať sa na Štrkovke v Ivanke, lenže milý autobusár potom čo som zaplatila cestu, nám oznámil, že ďalšieho psa neberie a tak sme vystúpili, podotýkam, že peniaze mi nevrátil a v skrate sme sa rozhodli ísť na Kolibu. Keď nás už od nášho cieľa delilo len pár zastávok prestupom, rozhodli sme sa vrátiť s 2 psami naspäť a zobrať do lesa aj Šárku. Potom sme sa opäť trepali na Kolibu a vybrali sme si kratšiu trasu po žltej značke. Cieľom bola jedna veľmi krásna lúka, kde by sme si mohli konečne zložiť veci a oddýchnuť si. Tak po príchode sme si dali oddyšku, pofotili, vybehali a vyhrali sa do sýtosti. Psy sú teraz spokojný a unavení :) Fotky!

Vajnorské jazero

Picture
16.7. - dnes sme boli po dlhej dobe opäť niekde inde so psami ako na Rohlíku, šli sme ponaťahovať svaly do vodičky Vajnorského jazera, teda psy nie ja :) samozrejme s mojou malou pomocou, keďže Šárka si maximálne omočí predné labky a Don sa vo vode prechádza, ale len po brucho. Takže obaja mali postroje, aby som ich neškrtila a šlo sa do vody. Ich nadšenie okamžite vyprchalo, ale aspoň sa schladili a užili si pekného dňa. Čo nás však mrzelo bolo, že sme Donka a Greny nemohli pustiť na voľno, lebo jediné miesto, čo sme našli bolo hneď vedľa dialnice. Preto všade tie vodítka. Trošku (dosť) sme pofotili, fotečky nájdete TU! Tiež mám aj videá z plávania, ale neviem či sa mi ich podarí dať na internet, mám problémy s movie makerom, ale určite navštívte aj videogaleriu.

Na vidieku :)

Picture
Opäť sme navštívili našu rodinu v okolí Serede, nafotili pár záberov a pocvičili na agility slalom. Viac vo fotoalbume.

4.7.agi-agi

Picture
Letný tréning agility s Donkom a Šárenkou. Foto  vo fotoalbume.

                                       Na dedine...

Picture
22.-28.6. Spolu so psami sme šli na malú návštevu k babke na dedinu v okolí Serede.


CVP Senec 2009

Picture
Dňa 5.6 .2009 sa v Senci uskutočnila celoštátna výstava psov, kde Donko dostal známku veľmi dobrý, viac v s. dog shows.


23.5. - Agility

Picture
Tak na tento tréning bude moja pleť ešte dlho spomínať. Tréning bol horúci a veľmi únavný s častými prestávkami kvôli teplu. Tento krát prišlo najviac psov a boli sa tu pozrieť aj tri krásky plemena border collie. Po unavujúcom tréningu sme si šli do lesa vyčlapkať psov a opekať. Bolo super a keď sme prišli domov Don od únavy okamžite zaspal. Ja si momentálne na svole červené pacičky a chrbát lejem litre chladiacich a liečivých prípravkov na opečenú kožu.


19.5. - Agility

Picture
Znova tréning agility, ale tento bol výnimočný v 2. veciach. Za 1. Ťapka začala hárať a Don ako jediný správny chlap v svojom háreme dával jasne najavo, že časi keď honil pelech sú preč. Ale musím uznať, že som čakala, že sa v prítomnosti háravky bude správať o veľa horšie. Áno mal záujem, ale bol schopný preskočiť aj pár skočiek. A za 2. začala s nami chodiť na agility aj Šárka, skáče síce iba smallíkov, ale vyšiie kvôli tuku nemôže...netrebaju veľmi preťažovať. Celkom ju to baví, veď je za to aj vždy dobre odmenená : ) fotečky najdete vo fotoalbume.


Štrkovka a Agility

Picture
13.5. - Keďže sme mali v škole prax, zobrala som so sebou aj Šárenku. Išli sme na dlhšiu prechádzku okolo Štrkovky na voľno a potom sme si pocvičili na cvičáku a vyskúšali aj áčko, skočku a kladinku. A Šárku to moc bavilo!!! fotky vo fotoalbume!!!


V tento deň sme mali aj tréning agility, ale z toho fotky nemám.Koliba

Už dlhšie sa premýšľalo nad tým, že by sme spolu s Greny šli niekam na výlet. Voľba padla na Kolibu a tak sme sa tam 3.5. rozhodli ísť. Začiatok výletu sa neukázal najšťastnejším, pretože Don odbiehal dosť ďaleko a nakoniec mi skoro nakryl sučku amerického kokra. Takže na stopke musel byť dosť dlho. No potom sa všetko unormálnilo a my sme si výlet konečne užili. 

Foto TU!
Rohlík

Vychádzka po agility tréningu s Greny. Foto TU!


Náš prvý agility tréning!!!

2.5. sa uskutočnil náš prvý agility tréning v novootvorenom AK & KK Hafík. Trénerky Janky sú obe moc milé a hodiny pod ich vedením boli super. O 6 hodine ráno bol budíček a už o 7:45 sme čakali na Zuzku a Greny. Po pár minutách nás jej otec odviezol na cvičák, kde sme ešte pol hodku čakali na príchod výcvikáriek. A potom sa to začalo! Najprv sme sa pripojili k ostatným, ktorí trénovali poslušnosť. Robili sme k nohe, sadni, ľahni, zostaň a chôdzu. Potom nasledovali agility, rozložilo sa zopár skočiek, kruh a slalom. Začali sme so skočkami, ktoré si Don ešte pamätal, až na momenty keď som zmenila vedenie na druhú ruku. To bolo preň tažšie pochopiť, ale ku koncu sa to trochu zlepšilo, potrénovali sme pár krát slalom a nakoniec kruh. No Don bol až príliš vynaliezavý a sem-tam sa mu podarilo preskočiť niečo úplne iné ako mal. Grenadke to tiež veľmi šlo, no najlepšie v spoločnosti Donča : ) Ku koncu sa psy hrali a oddychovali. Dokonca sme na cvičáku stretli sučku Beucerona Tessu z Rohlíka, ktorej to šlo za pomoci peška úžasne. Po výviku sme sa teda prihlásili do tohto klubu : ) Myslela som si, že tam budeme za nejakých exotov, ale mýlila som sa, Donko patril medzi zrejme najposlušnejších a najvychovanejjších. Vyskytli sa tam aj jedince, ktoré nerozumeli ani sadni. Trénerky a ľudia celkovo boli veľmi priateľskí a už sa teším na ďalšie tréningy, určite však zoberem aj Šárenku. S Rybárom si bude rozumieť : )

Foto dodám neskôr, ale určite ho zachvíľu nájdete vo Fotoalbume.
Bola raz jedna smotana...

Ako zožrať jogurt? Moji dvaja hafani majú na to svoj recept...Šárenka a Donko milujú jogurty, smotanu a pod. Tak som ich pri tom vyfotila, boli takí zlatí a zaujatí tou smotanou, ale najroztomilejší boli ked im kelímky zostali vysiet na čumáčkoch. Tak sa kochajte : )


Najhoršia prechádzka môjho života

Dnes 18.4. sme mali zažiť krásnu vybehávačku. Prechádzka začala dosť sľubne. Donko sa hral s Grenou, neskôr naháňal malé dieťa, ktoré jedlo BeBe Brumíka, Šárka sedela v chládku a trochu sme si pocvičili. No idylka sa skončila akonáhle Donko zožral ľudské hovno!!! Nasledovala bitka s Jackom Russelom, ktorého svojím štekotom poriadne vytočil a aby toho nebolo málo vyválal sa v rybacích vnútornostiach. Hneď ako sme prišli domov som Dona oprala a ešte teraz mu smrdí papuľa od hovna. O jeho postroji nie je čo komentovať. Na lysetkách boli zvyšky kaprích vnútorností. No tentokrát však Donko nevyšiel bez trestu. Predtým než mu preplo v hlave som trochu fotila. Fotky najdete TU!


Devínske jazero

Výlet na Devínske jazero s Greny a Zuzkou. Foto Tu!


Vybehávačka s Greny

Vybehávačka na Rohlíku. Foto TU!


Vybehávačka s Grenuškou : )

Znova sme boli so Zuzkou vybehať našich hafanov. Foto TU!


Prax Veľké Blahovo

Opäť sme mali prax a mohli sme si zobrať havkáčov. Baby zobrali Ulu, Hylu, Cézara a ja Donka. A taktiež som pofotila psíkov mojich spolužiačiek. Viac foto TU!


Relaxačná prechádzka po výstave : )

Po psychicky i fyzicky únavnej výstave, sme si išli prevetrať mozgy na krásnu lúku. Viac fotečiek TU!


Špeciálna výstava špicov

28.3. sa v hale K na Nitracanis konala aj špeciálna výstava špicov, kde bol Donko posúdený p.rozhodkyňou Pavláskovou. Viac v s. Dog shows! Veľká vďaka patrí hl. poradcovi chovu p. Bartoněkovi.


NITRACANIS

28.3. - Donko sa účastnil celoštátnej výstavy psov, posudzoval Havelka T. Viac v s. Dog shows!


Prax v škole

18.3. - Sme mali prax, bola to jedna z najlepších praxí vôbec. Donko sa totiž konečne predviedol ako inteligent a nie ako malý blbeček. Predviadol všetko, čo som mu dala za úlohu a miestami som mala pocit, že si povahu vymenil s borderkou. Skvele sa s ním pracovalo, s K. a B. sme trénovali výstavné figúry, prehmatávanie a prezeranie zubov. Okrem toho po dlhej dobe vládla na praxi skvelá nálada. Awesome day!

Fotky TU!


Stretnutie s malou psou slečnou Greny

14.3. - Sme sa stretli so Zuzkou a jej novou Bafinkou Greny (dúfam, že som to napísala správne). Grenuška má 4 mesiace a je to malé roztomilé, hravé a olizovacie psie bábo. Vonku sme strávili 3 hodiny tím, že sme sa potulovali po parkoch a ku koncu aj trochu cvičili. Bolo super, som rada, že sme šli spolu vybehávať. : ) aj nabudúce!

Viac foto TU!


Prax v PK

Prax v PK dňa 3.3. Zopár fotiek nafotila aj Nelin :) díky.


Šárka oslávila 3 rok spolužitia v našej rodine!!!!

Dňa 18.2.2009 to boli presne 3 roky, čo som našla Šárku vyhodenú na ulici v treskúcej zime. Oslavujeme to namiesto jej narodenín, keďže sa v tento deň zrodila pre mňa. Tak všetko najlepšie, veľa zdravíčka a večne plné bruško, ti praje Tvoja Svorka.Výlet do PK

Dňa 5.1.2009 sme sa opäť stretli s Cézarom a Hylou.


Vianoce 2008

Vianoce sme spolu s hafanmi trávili v BA a potom som šla s Donkom na pár dní na vidiek k babke. Kde bolo síce fajne, ale teploty -7 ° C mi stačili. Boli sme zopárkrát v prírode, kde Dončo ponáhaňal srny, ale zväčša sme mrzli vnútri pri šálke čaju. Tak sme teda trávili povianočné dni. Viac foto vo Fotoalbume.


Výlet do Zálesia

22.12 - Stretnutie s Bajou, Kikou, Shreckom v Zálesí. Viac foto vo Fotoalbume.


Výlet do PK

13.12. - Prechádzka v PK s Hylou Old Pedok, Cézarom a Dončom. Viac foto vo fotoalbume.


Bonitácia Nitracanis

Dňa 1.11.2008 sme sa s Donom zúčastnili bonitácie na výstavisku Agrokomplex v NR! Posudok sme dostali aspoň podľa mňa veľmi dobrý. Takže už nás delia od Donkového rodokmeňu len 2 výstavy. Tak držte labky!


Dovolenka na Liptove

Dňa 17.-23.8.2008 sme boli aj so Šárkou na dovolenke na Liptove. Bola to tá najúžasnejšia dovolenka a dúfam, že nabudúce pôjde aj Dončo. 18.8. sa naším cieľom stala Žiarska chata uprostred nedotknutej prírody vzdialená 10 km, cesta nám trvala dlhšie cca 4 hod, veď sme sa nikam neponáhlali.....a cestou domov sme sa stavili v LM, kúpiť Šárke postroj. Na ďalší deň sme šli do Kvačianskej doliny a na Roháč, čo tiež bolo asi 10 km. 20. sme sa rozhodli ísť do skanzenu Pribylina a zvyšné dni sme sa len tak potuľovali a navštívili sme aj Bešeňovú a hrad Krásna hôrka, kde sme spoznali úžasnú miestnu fenečku, ktorej som dala meno Anita a keďže bola z K.H., tak Anita z Krásnej Hôrky. Posledný deň sme si dali túru k Vodopádskok (tak sa to volalo) neďaleko Štrbského plesa, kde bolo fakt božsky. Dovolenka bola proste nezabudnuteľná aj pretože Šárka na väčšine túr pobiehala navoľno.


Výlet nášho Dog Hiking Clubu

Dňa 26.7. 2008 sa uskutočnil výlet na Záruby pod záštitou nášho malého súkromného dog hiking klubu 4 Paws on Ways. Zúčastnilo sa  5 ľudí, ale len 3 psy ( Thomas, Lucky a Šárka).


Agility Sústredenie

V dňoch 11.-13.7.2008 sme sa s Donom zúčastnili Agility sústredenia v Šaly, ktoré usporiadal agility klub Skiper. Veľmi nám toto sústredko pomohlo, Don odvtedy o niečo viac poslúcha a naučil sa i zopár prekážok. Okrem toho mu spolužitie s neznámymi psami a ľuďmi pomohlo vo väčšej socializácii, ktorá nám na dedine veľmi chýba.


Orieškiáda 2008

Dňa 22.6.2008 sa na futbalovom ihrisku vo Viničnom pri PK uskutočnil 8. ročník výstavy nepapierových psov a krížencov, na ktorom sme spolu so šárkou boli aj my dve. Bohužiaľ sa nám nedarilo, pretože z technických príčin sme nepočuli zvolávanie do triedy veteránov, takže sme ju prepásli, čo je škoda. Ale aj tak sme sa zúčastnili vo väčšine kruhov a aj keď sme nevyhrali, som sa tešila z toho, že práve šárka bola najlepšie predvedeným krížencom výstavy ostatný fakt nemali úroveň.